Історія села

Історія села Тарасівки

В семи  кілометрах на північ від міста Тульчина розташоване село Тарасівка.

До 1919  року це село мало назву Іцька. За переказами старожилів, село Іцька (нині  Тарасівка) мало свого засновника єврея  Іцька, який побудував корчму в логовині даної місцевості ( нині  - центр села), на роздоріжжі двох великих шляхів : на Брацлав і на села Печору та Шпиків.

Довгий  час  село належало до Тульчинського кільця маєтків  графа Потоцького, потім  перейшло графу Строганову, а з 1875 року стало належати  Удільному  відомству  дому Романових.

Перед першою світовою війною село називалося Столипіно.

В  1924 році  в пам’ять про великого Кобзаря  Т.Г. Шевченка, село Іцька було перейменовано на село Тарасівку.

В 1919 році в населений пункт вступили денікінці, влада яких проіснувала недовго. У 1920 році село зайняли білополяки. В цьому ж 1920 році остаточно встановлена  Радянська влада на селі .

Восени 1929 року почалося об’єднання індивідуальних господарств в колгосп . 1934 році в селі завершено колективізацію сільського господарства, було створено  два колгоспи:  імені Шевченка  та  імені  Ілліча.

З  22  липня  1941 року територія  села Тарасівки була зайнята німецькими загарбниками. Через деякий час німці передали окупаційну владу в селі румунам.   В березні 1944 року Тарасівку було звільнено частинами Радянської Армії.

Після війни село пройшло шлях відбудови та розвитку.